Akademia Szachowa

Kuba ponownie
Mistrzem Województwa

W rozegranych 2 czerwca 2018 roku w Choszcznie Mistrzostwach Województwa Zachoniopomorskiego w Szachach Szybkich, w kategorii chłopców do lat 8 Mistrzem województwa Zachodniopomorskiego został uczeń Przedszkola Językowego "Promyczek" 7-letni Jakub Lewek. To kolejny tytuł Mistrza Województwa zdobyty przez Kubę. Niespełna rok temu wygrał Mistrzostwa Województwa 7-latków i klasyfikację do lat 6.

Jakub Lewek

Uczeń Przedszkola Językowego „Promyczek", 6 letni Jakub Lewek został Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach dzieci do lat 7. Kuba wygrał wszystkie 7 partii i aż o 2 punkty wyprzedził drugiego w klasyfikacji zawodnika. Sukces Kuby jest tym większy, że jest on 6 latkiem, a w pokonanym polu pozostawił wszystkich 7 latków, wygrywając klasyfikację  zarówno 6-latków jak i 7-latków. (na zdjęciu Kuba w towarzystwie sędziego głównego turnieju oraz okazałego pucharu).           Nie jest to zresztą pierwszy szachowy sukces Kuby w tym roku. Zaledwie tydzień wcześniej Kubuś wygrał klasyfikację generalną prestiżowego turnieju „Cztery pory roku" w kategorii do lat 8, gdzie był najmłodszym uczestnikiem, a tuż przed wakacjami zwyciężył również w Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu Przedszkolaków wyprzedzając wszystkich o rok starszych rywali.